preloader

İŞİM İÇİN SEYAHAT

E-Posta : info@isimicinseyahat.com

EMAIL

info@isimicinseyahat.com

Bizi Arayın

0(850) 304 03 58

Biz Sizi Arayalım

Blog

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Business Class Nedir Ne Değildir? Avantajları Nelerdir?
Business Class Nedir Ne Değildir? Avantajları Nelerdir?

Business Class Nedir Ne Değildir? Avantajları Nelerdir?

Bir uçak bileti satın alırken bir çoğumuz merak ediyordur Business Class veya First Class nedir? Yüksek fiyat ödeyip bu biletleri almaya değer mi? Bize soracak olursanız uluslararası bir uçuşunuz olacak ise Business Class uçmaya kesinlikle değer. Seyahat ederken konforlu bir uçuş olmazsa olmazdır. İyi bir uçuş konforlu bir seyahatin başlangıcıdır. Peki Business Class Economy Class 'dan ne gibi avantajlar sağlayacak bunu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

1. Öncelikli Geçiş Hakkı ve Check-In

Business Class uçuşlarda check-in işlemi oldukça basit ve kolaydır. Özel olarak açılan Business Class kontuarlarında sıra beklemeden hızlı bir şekilde biniş kartınızı alabilirsiniz. Biniş kartınızı aldıktan sonra Pasaport Kontrol noktalarında Fast Trackları kullanarak sıra beklemeden uçağınıza biniş gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikli Geçiş Hakkı

2. Fazla Bagaj Hakkı

Genelde havayolu politakarına bağlı olarak değişsede bir çok Business Class uçuşta fazla bagaj hakkı verilmektedir. Türk Hava Yollarını örnek verecek olursak yurtdışı Economy Class biletlerde 20 kg bagaj hakkı olurken Business Class biletlerde 40 kg olmaktadır. Eğer seyahat edeceğiniz ülkeden alışveriş yapacak ve fazla bagaj hakkı lazım olacak ise Business Class bilet almak yararınıza olacaktır.

Fazla Bagaj Hakkı

3. Business Class Dinlenme Salonu (Lounge)

Uçağınızın kalkış saatini beklerken Business Class bir bilete sahip iseniz Loungelardan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Lounge salonlarında havayollarına göre farklılık göstersede bir çok yiyecekten ve içecekten ücretsiz olarak yaralanabilirsiniz. Bazı Loungelar Duş, masaj ve uyku odası gibi olanaklarada sahiptir. Uçuşunuzdan önce rahatlamak istiyorsanız bu salonları tercih edebilirsiniz.

Vip Lounge Kullanma

4. Geniş Koltuk Aralıkları ve Konforlu Koltuk

Business Class'ın en önemli avantajlarından biriside geniş koltuk aralıklarıdır. Uzun boylu birisi iseniz ve rahat bir yolculuk etmek istiyorsanız Business Class tam size göre diyebiliriz. Yeni uçaklarda bu koltuklar yatak olarakda kullanılabilmektedir. Özellikle 4 saat ve üzeri bir uçuşunuz olacak ise Business Class bulunmaz bir nimet olarak görülebilir.

Geniş Koltuk Aralıkları

5. Daha İyi Yemekler ve İçecekler

Bir çoğumuz Business Class'da ekstra olarak sadece Portakal suyu verildiğini duymuşuzdur durum aslında öyle değildir. Business Class sınıfında uçuş gerçekleştiren yolculara sadece karşılama kısmında portakal suyu ve diğer meyve suları ikram edilir. Business Sınıfı yolculuk ediyorsanız plastik paketler yerine porselen tabaklarda yemeklerinizi yersiniz. Bunların yanı sıra bir çok alkollü içkiyide ücretsiz olarak tüketebilirsiniz.

Daha İyi Yemekler

6. Ekstra Ayrıcaklıklar

Havayolu firmalarına göre değişiklik göstersede Business sınıfta uçak içi eğlence sistemleri ile hızlı bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Gürültü engelleyici kulaklıklar ile film izleyebilir yada müzik dinleyebilirsiniz. Bu söylediklerimizi daha büyük ekranlarda yapabilirsiniz. Son olarak Business sınıfta dilerseniz uçağa ilk binenlerden ve inenlerden olabilirsiniz.