preloader

İŞİM İÇİN SEYAHAT

E-Posta : info@isimicinseyahat.com

EMAIL

info@isimicinseyahat.com

Bizi Arayın

0(850) 304 03 58

Biz Sizi Arayalım

Blog

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Kurumsal Seyahatlerinizde Dikkat Etmeniz Gereken Önemli 5 Öneri
Kurumsal Seyahatlerinizde Dikkat Etmeniz Gereken Önemli 5 Öneri

Kurumsal Seyahatlerinizde Dikkat Etmeniz Gereken Önemli 5 Öneri

İster iş, ister gezi için seyahat etmenizi gerektiren bir çok sebeb olabilir. Önemli olan bu seyahatlerinizde zamanınızı ne kadar verimli kullanabildiğinizdir. Günümüzde kurumsal seyahat olarak adlandırılan gezilerinizde pratik hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak birkaç ipucunu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.


Kendinize Liste Hazırlayın

Kontrol listeleri kurumsal seyahatlerinizin olmazsa olmazlarındandır. Seyahatinizden önce yanınızda götüreceğiniz eşyalarınızın listesini yapmanız yararınıza olacaktır. Böylelikle arkanızda bir şey unutmamış olursunuz. Bunun için telefonunuza veya bilgisayarınıza hatırlatma uygulamaları yükleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra kendinize bir zaman çizelgesi yapınız. Ne zaman yemek yiyeceğiniz, hangi saatte otele döneceğiniz gibi.


Proaktif Rezervasyon Yaptırın

Uçak biletinizi satın almadan önce kesinlikle ön rezervasyon yaptırın. Bu işlem seyahat planınızın ertelenmesi durumunda herhangi bir ücret ödemeden rezervasyonunuzu iptal etmenizi sağlar. Uçak biletinizi satın almadan önce toplantı veya iş görüşmesi saatinizi iyice kontrol ederek uçuş saatinizi ona göre ayarlayın. Yemek için ayıracağınız vakti ve havalimanından toplantı yerine olan mesafeyi herzaman göz önünde bulundurun bu sayede toplantınıza geç kalmazsınız. Zaman sorununuz yok ise aktarmalı uçuş tercih edecekseniz iki uçuşunuz arasında en az 2 saat olmasına özen gösteriniz. Eğer uzun süreli bir aktarmalı yolculuk yapacaksanız aktarma süresini artırmanız size fayda sağlayacaktır aktarma süresi uzun olan uçuşlarınızda zaman sorununuz olmadığı için havalimanında yemek yiyebilir kahvenizi yudumlayabilirsiniz.


Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları Oluşturun

Sık sık seyahat etmek diğer insanlara nazaran daha fazla kişi, ortak alan ve nesnelerle temas halinde olacağınız anlamına gelir. Antibakteriyel mendil taşımanız ve bu mendilleri sürekli kullanmanız birazda olsa mikroplardan uzak durmanızı sağlayacaktır. Seyahat ettiğiniz yerde en yakın restorana gitmek yerine damak tadınıza ve diyetinize uygun bir restoranda yemek yemeniz sizi daha rahat hissettirecektir. Bu işlem belki size biraz pahalıya patlayabilir yada zaman kaybı olabilir ancak uzun vadede kesinlikle buna değecektir.


Finansman Seçeneklerini Araştırın

Seyahatiniz çok pahalı olabilir ancak araştırarak ve iyi şirketlerle çalışarak maliyetinizi en aza indirebilirsiniz. Uzun süreli uçuşlarınızda varsa havayolu millerinizi kullanmak seyahatinizi ucuza kapatma yollarından birisidir. Mümkün olduğunca hava yollarının mil hizmetlerine kayıt yaptırınız bu sayede normal uçuşlarınızdan mil kazanabilir bir sonraki uçuşunuzu millerinizle alabilirsiniz. Bunların yanı sıra havayollarının Corparate Club servisleri var ise bunlara kayıt olmanız indirimli olarak bilet almanızı sağlayacaktır. Satın alma işlemlerinizi kredi kartınızla yapmaya özen gösterin ve mümkün olduğunca havayolları ile anlaşma yapan bankaların kredi kartlarını kullanın. Eğer imkan var ise ve vade farkı alınmıyorsa kesinlikle taksit imkanlarından yararlanın.


Zamanınızı en üst düzeye çıkarmak için teknoloji araçlarını kullanın.

Boş vakitlerinizde havalimanında oturup beklemek yerine telefonunuza Google Play ve AppStore’den gideceğiniz şehir ile ilgili bilgiler veren uygulamalar yükleyin. Bu uygulamalar seyahatiniz öncesinde gideceğiniz şehir ile alakalı bir çok bilgi verir. Seyahatinizden önce telefonunuzu yurtdışına açtırdığınızdan emin olun. Yüksek faturalarla karşılaşmamak için varsa operatörünüzün yurtdışı tariflerinden birini seçin. Yurtdışında telefonla konuşmak yerine Whatsapp, Skype gibi uygulamaları kullanın. Yine operatörünüz ve telefonunuz destekliyor ise Wowifi özelliğini açtırın bu sayede wifi üzerinden ek ücret ödemeden normal telefon görüşmelerinizi yapabilirsiniz.